Kilo Vermek İçin 5 Dakika Yapabileceğiniz 8 Şey

0 51

Kilo vermek yalnızca diyet ve egzersizlerle değil tam manasıyla bir odaklanmayla mümkündür. Psikolojide fiiller inanışa, inanışlar da aksiyonlara dönüşür diye bir düstur vardır. Bu yüzden kilo vermeye yardımcı olan şeyler sayesinde vücudunuzu alarma geçirmek nispeten kolaydır. İşte size 8 pratik teklif.

Kilo Vermek İçin 5 Dakika Yapabileceğiniz 8 Şey

kilo vermek için

Spor Çantasını Gece Hazırlamak

Kulağa çok yalın gelen bu iş hem size vakit kazandıracak hem de bilinçaltınıza uyumadan evvel yarın tempolu bir gün olacağı bildirisini verecektir.

Gece Yulaf Ezmesi Hazırlamak

Kahvaltıda yiyeceğini yulaf ezmesini geceden hazırlarsanız sabah sair iştahlara nokta vermemiş olursunuz.

Yemek Öncesi Bir Bardak Su

Metabolizmayı hızlandırmak ve daha az yemek için çok olağan bir tedbir. Yalnızca bir bardak su doldurun ve için.

Antrenman Öncesi Kahve

Şekersiz, sütsüz bir fincan filtre kahve, içindeki kafein sayesinde daha yararlı bir idman yapmanızı sağlar.

Yemek Ağırsa Sonrasında Egzersiz Yapın

Diyelim ki kıramayacağınız bir taraftan akşam yemeği daveti aldınız. Sıradanda asla sofranıza koymayacağınız şeylerden yemek zorundasınız. O günkü egzersiz planınızı yemek sonrasına atabilirsiniz.

Artı 1 Set ve 1 Kilo

Yük çalışmanızı yaparken rutinin bir tık dışına çıkın. Eğitmenin verdiğinden birer kilo ziyade tartıyla çalışın ve bir set daha çokça yapın.

Antrenman Sonrası Atıştırın

Evet, yanlış okumadınız. Mütehassıslar her antrenman sonrası 20-30 gram protein ve 60-70 gram karbonhidrat içeren bir atıştırmalığın kaslarınızı daha zinde yaptığını söylüyor.

Yeşil Çayı Eksik Etmeyin

Günde en az bir fincan yeşil çay içtiğinizde hem toksinleri daha süratli atarsınız hem de şayet akşam saatlerinde içerseniz daha dinlendirici bir uyku sizi bekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.