Ödem Azaltıcı Etkili Diyet Programı

0 43

Göbek yağları ve vücudun çeşitli kesimlerinde seyir gösteren kilo artışlarından rahatsız olan bireyler gerek internet siteleri üzerinden gerek ise çeşitli diyet ve zayıflama kitapları

Kiloyla artan ödemlerde bu sorunun en önemli rahatsızlıkları arasında nokta almaktadır. Günümüzde yalnızca bayanlar değil, tıpkı zaman’da erkeklerde bu husus üzerinde büyük bir hassasiyet sergilemekte. Birçok web site yahut sağlık kitaplarında da geçmekte olan ödem azaltma ile ilgili haberler net olmamakla birlikte tam olarak azaltma kaynağını sunmamaktadır. Bizlerde siz okurlarımız için itinayla hazırladığımız bu metnimizde ödem söktürücü diyet olarak ta geçmekte olan birbirinden farklı tarifler sunacağız.

Ödem Azaltıcı Çay Nasıl Yapılır?

Bir öteki ismi olan ödem söktürücü ilaç olarak ta anılan çay tanımı için materyaller; bir tutam kadar mısır püskülü, 4 sap kadar maydanoz (saplarıyla birlikte), bir tutam kiraz sapı ve bir tutamda hiduba kâfi olacaktır.

Temin edilen gereçleri cezve yahut bir kap içerisinde suya bırakılarak uygunca kaynamaya bırakın. Çay kıvamında bir ısıya geldiğinde ve ayrıyeten materyallerin su içerisinde uygunca çözülmesinden sonra günde bir yahut iki bardak içmeniz ödemde önemli azalmaları meydana getirecektir.

Ödem Azaltıcı Pirinç Diyetleri

Sabah / Çilekli Pirinç Diyeti

Gereçler: 5 adet çilek, 3 çorba kaşığı kadar kepekli pirinç, yeteri kadar toz zencefil ve toz tarçın.

Hazırlanışı: Birinci etapta temin etmiş olduğunuz kepekli pirinci yeterlice haşlayın. Derhal sonrasında ise 5 adet çileği küpler halinde keserek haşlamış olduğunuz pirincin içerisine ek edin. Toz halde temin edilen tarçın ve zencefili tatlandırmak ismine pirincin üzerine ek ederek tüketin.

Öğlen / Pirinç Salatası

Gereçler: 5 adet çeri domates, 3 yemek kaşığı kadar kepekli pirinç, yarım limon, reyhan-roka-fesleğen-maydanoz ve göbek marul.

Hazırlanışı: Öncelikle kepekli pirinci düzgünce haşlayın ve derhal sonrasında temin edilen tüm yeşillikleri incecik halde kıyarak pirincin içerisine ek ettikten sonra domatesleri de dilimler halinde doğrayarak süsleyip tüketin.

Akşam / Sebzeli Pirinç

Materyaller: 4 adet bürüksel lahanası, 3 yemek kaşığı kadar pirinç, 5 adet mantar, 3 adet brokoli, tuz-karabiber ve kekik.

Hazırlanışı: Elde ettiğiniz gereçlerden birinci etapta pirinci haşlayın, sonrasında mantar dışında sair tüm zerzevatları 5 dakika kadar haşlayın. Akabinde mantarı soteleyin üzerine karabiber-kekik ve tuzu ekleyin. Final’de ise tüm gereçleri tava üzerinde soteleyerek servise hazır hale getirip tüketin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.